SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 máj. 18. - 16:36

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20. - 9:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Az ütközöt már nem tudom felszerelni. Igy két hajó kiesik.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20. - 9:51 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv. Mindenkinek!

Látom zajlik az élet. Én mint ultrakoca vitorlázó nem akarok beleszólni lényegi kérdésekbe, de egy biztos: vagy viszi a hátán valaki ezt vagy nem lesz belőle semmi. Ha Batali Kolléga bevállalja akkor szívesen támogatom, támogatjuk, de azzal is tisztában kell lenni, hogy ez nem mindíg fákjás menet (én már csak tudom, de szerintem Belo Kolléga is tudna orákig mesélni azokról a negatívumokról, rosszindulatú emberek hülyeségeiről amik sokszor majdnem elveszik az ember kedvét az egésztől .... de szerencsére mindíg csak majdnem :twisted: :twisted: :twisted: )

Abban is kooperálhatunk, hogy összefésülünk versenyeket. A tolóhajós versenyek vitorlázó betétfutama kifejezetten jók szoktak lenni. Eleve van ott egy csomó ember, eleve hoz mondenki mindenféle teknőt, hát had szóljon.

Sajnos a modellvitorlázás (meg az összes többi modellezési ág is) nem tömegsport Magyarországon, nem túl sokan vagyunk, és ráadásul mindenhol mindíg ugyanazok vannak :D :D :D akárhova megyek hajómodellező rendezvényre 50-60%-ban ugyanazokkal az emberekkel találkozom (szerencsére, hogy vannak ilyen elhivatott és tevékeny Kollégák) Az egy napon egy helyszínen, egy "költséggel" megrendezett többféle verseny talán az elején nem lenne rossz választás. Persze ha valami kinövi magát és lesz 50 induló akkor már ez nem működik, de azért kevés ilyen van még (sajnos)

Az RG65-öt (szerintem) meg kéne tartani belépő, "kezdő" (hogy mennyire utálom ezt a szót) kategóriának. Fúrós-faragós, vitorlázással ismerkedősnek. "Profi" kategória van szépszámmal de ilyen nagyon alap nincs. Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ifjúsági, fiatalos-felnőtt, vagy klubb-szakkör kategóriaként mellé lehetne venni a Footy-kat és akkor a két első lépcsőfok egymással karöltve futhatna. Aztán aki belemelegszik, megtetszik neki stb... az mehetne tovább az MM felé vagy nagyobb hajóosztályok felé.

Magyarán a hobbivitorlázá és utánpótlásépítés az amit én az Rg65-ben járható útnak látok. Aztán lehet, hogy tévedek és 2-3 év múlva az MM-esek ott fognak nézni nagy szemekkel a parton, hogy hova húztak el a 65-ös hajók (bocsi Belo ezt viccnek szántam :twisted: :twisted: )

Minden esetre ha nem próbáljuk ki, hogy mit lehet ebből kikerekíteni, akkor ez soha nem is fog kiderülni.


Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20. - 9:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
skeleton írta:
Üdv.

Az ütközöt már nem tudom felszerelni. Igy két hajó kiesik.


Frászkarikát esik ki.

...... 48 hajóból 23 Csibor TT65. Amikor majd nemzetközi RG65 versenyzés is lesz itthon akkor lesz ez gond. Most még ez nem lehet gond. Különben a nemzetközi előírás a 650mm +/- 5mm. A Palo De Aqua a Csibor TT65 eredetije pedig rövidebb. Viszont tényleg kijavítom 650 +5/- 25 mm-re. .....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20. - 10:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egy modellező tanulságos szavai:

Sose felejtsd el! A legtöbbünknek ez játék még ha komolyan vesszük is!

Ez a valóság. Nincsenek profik, kocák és „amatőrök” az rc vitorlázók között. Mindenki ugyanis tényszerűen amatőr és a saját lehetőségei szerint vitorlázik.

A mai rohanó életmódú emberek nem érnek rá vitorlázni, sétálni, beszélgetni. Pedig ezek jó dolgok. Nem is lesz ezért soha tömegsport az rc. vitorlázás ebből fakadóan.
Az RG 65 valóban „igazi” modellvitorlázás lehet. Saját fúrt, faragott, ragasztott hajóval indul a készítője. Nem is nagyon érdemes hatalmas összegeket költeni erre, jelenleg. Majd ha tényleg kinövi magát és nemzetközi szinten, 50-80 hajó versenyzik akkor talán.
A 65cm-es hajó egyszerűen elkészíthető, könnyen szállítható, s egyáltalán nem költséges üzemeltetésű modell. 10-20 év is lehet az üzemórájától függetlenül az élettartama, ha jól van elkészítve. Egy repülőmodell, helikoptermodell esetében ez kevésbé igaz. (mesélhetnék)

"2-3 év múlva az MM-esek ott fognak nézni nagy szemekkel a parton, hogy hova húztak el a 65-ös hajók." Naná :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 7:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A legközelebbi verseny ahol az RG65 hajók is indulhatnak a

Lágymányosi-Öböl Kékszalagja.

Az előzetes kiírás szerint 2012.12.01-én lesz megrendezve.

http://micromagic.hu/index.php?option=c ... &Itemid=94

Ennek a versenynek a helyezéseit már figyelembe is lehetne venni. Ráadásul ez alkalmat adna sok részletkérdés tisztázására. Várhatóan nagyon sokan vesznek majd részt a versenyen olyanok is, akik más, nagyobb méretű kategóriákban is indulnak és jelentős tapasztalataik vannak. Itt bőven lehet ellesni technikai megoldásokat, beállítási ötleteket lehet megtudakolni. Az egyedül hajózva jónak tűnő hajó, itt a többi hajóhoz viszonyítva jobban ellenőrizhető. Tulajdonképpen egy remek séta lesz az egész,..... ha nem fúj nagyon a szél. Amennyiben fújna, akkor egy remek kocogás lesz, de az is egészséges.
S, mit veszthet valaki? Szerintem csak nyerhet!

Talán nem nagy kérés, -akár pü-ben - , hogy aki indul majd a túraversenyen, és/vagy részt venne az RG65 osztály megalakításában az jelezze nekem ezt a szándékát.

A továbblépéshez ez szükséges. Ugyanis érdeklődés hiánya esetén nincs sok értelme az osztály létrehozásának.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 7:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Emberek!
Az első számú feladat most a létszám toborzás.
Sok hajó épült az év folyamán is, mindenki dicsekedett vele, ezeket, és a korábban építetteket is szeretnénk viszontlátni a LÖK-ön. Valahogy fel kell támasztani a versenyzési kedvet. Másként nem lesz osztály sosem.
1. Figyelemfelkeltő levél megfogalmazása
2. Elküldés a potenciális jelölteknek.
Ehhez egy trükk kell, amit csak Sry mester tud végrehajtani: RG-65 levelezési lista létrehozása a fórumon rögzített email címekből. A németeknél pl. van ilyen, a fórum admin képes körlevelet küldeni. Itt nem az összes fórum tagnak kéne, hanem csak az RG-65-ben érdekelteknek, akik legalább már rajtszámot kértek. Sajna a többieket csak a fórumon keresztül, egy általános felhívással lehet elérni, de ebben nem nagyon bízom. Aki nem kért rajtszámot, az csak otthon a kacsaúsztatón akar csúszkálni a szép RG-65-ével, vagy a polcra csinálta levélnehezéknek.
Üdv, Tibu
(Bocs, hogy csak most szólok hozzá, sajna nyaraltam)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 8:03 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Ha valamiben tudok segíteni szóljatok!

A forumtagok mail címei kicsit necces, mert nem mindíg működik jól a funkció, (általában nem működik jól és néhányszáz fals levelet generál) ezért is nem eröltetem, de ettől még egy próbát megér.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 11:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Szerintem egyszerübb ha megkérjük a tulajokat küldjék el a cimüket,igy kapsz egy aktiv listát,de ne csak itt hanem a többi forumon is.

Este lemértem a hajokat 65,4 és 65,5cm csibor rajz szerint lettek elkészitve.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 11:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Bocs, de ezt egy kicsit elbonyolítjátok. Illetve sok a feltételes mód.

- Találjátok ki az osztályelőírást.
- Nyissatok egy fórumot.
- Rakjátok bele az osztályelőírást, meg egy felhívást, hogy akit érdekli a dolog és van ilyen hajója, az jelentkezzen egy hozzászólásban és küldje el az email címét annak aki felvállalja az osztálykapitányságot.
- Találjátok ki a működési rendszert. Lehetőleg minél kevesebben, mert lehet, hogy nem működik tökéletesen elsőre, de legalább lesz belőle valami, mert minél többen vagytok, annál lassabban születik meg és nem biztos, hogy jobb lesz. Fontos lefektetni, hogy mikor lehet szabályt változtatni és akkor ami rossz volt módosítható.

- Oszt máris kész az osztály gyülekező helye. Ha már látszik, hány embert érdekel a dolog a környezetetekben, akkor el lehet kezdeni toborozni is.

Én így kezdeném. Csak valaki vállalja fel, hogy ezeket kezeli, irányítja és fog az menni.

Annyival hozzá tudok járulni, hogy a LÖK-ön a legjobb amatőr RG65 különdíjat kap. Amatőr azt jelenti, hogy saját építésű hajó és nem vett részt idén egyetlen rcvitorlás versenyrendszerben sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 12:39 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
ÁMEN !!

Ez így 'köll' csinálni!

Ki fogom másolni és minden csírájában megjelenő elképzelés, szervezkedés témájába bemásolom!

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az RG 65 osztály e-amil címe:

rg65-hu@gmail.hu

- ide várom azokat a hajósoknak, érdeklődőknek a jelentkezését akiket érdekel a 65cm-es vitorlás hajómodellek osztályba szerveződése.

Semmi személyesnek tartott információ nem kell!

Mindössze : név, helység, esetleg már meglévő vitorlaszám és hajótípus megjelölés.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 13:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi Mindenkinek a segítségét!!!!

Készítettem egy e-mailt. Az ide küldött jelentkezők, e-mail címei alapján rögtön létre is hozhatok egy körlevél címlistát. Így mindenki könnyen elérhető.

Belo (köszi!) tematikáján végighaladva:

1.) Az osztály előírás már meg van. (RG65 szabályzat)
2.) a fórum - SRY fóruma tökéletes erre a célra (is!)
3.) a beillesztet előírás is stimmel.
4.) a felhívás a jelentkezésre - épp most zajlik

5.) a működési rendszert csak úgy tudjuk kitalálni ha már összeállt egy csapat

Természetesen vállalom az osztály beindításának nagyon egyszerű és irigyelt feladatát. Amikor az osztály már működik, akkor kell majd tovább lépni, osztálykapitányt választani.

ezért folyt.köv.
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 13:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
2.) a fórum - SRY fóruma tökéletes erre a célra (is!)


Bocs, rosszul fogalmaztam. Topicot nyitni. Egy "hivatalos" topicnak kell lennie, mert ellenkező esetben ez problémákat okozhat. Szóval mondjuk azt kell mondani, hogy a "Sry- vitolráshajók- rg65 flotta" az osztály hivatalos topicja. Minden más topic, fórum, más helyen előforduló fórumon csak toborzásra szabad használni.

Tavaly a LÖK-ön volt probléma ebből.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 13:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
skeleton írta:
Üdv.

Este lemértem a hajokat 65,4 és 65,5cm csibor rajz szerint lettek elkészitve.


Nos, úgy tűnik a megtréfált a nyomtatóm. Ezek szerint a Csibor-TT65 típusú hajók mind megfelelnek az RG65 szabályzatnak.

Nincs itt semmi gond! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 21. - 13:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Belo írta:
Bocs, rosszul fogalmaztam. Topicot nyitni. Egy "hivatalos" topicnak kell lennie, mert ellenkező esetben ez problémákat okozhat..........


megtörtént :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség