SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 máj. 18. - 10:52

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 13. - 20:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Picit kihalt a topik,de azért felteszem az elkészült hajómat ide. Van még vele dolog,ütközőt kell gyártani hozzá. Valamint normális vitorlát is kellene találnom,ami fent van,az ripstop-ból van. Nem térben szabott,olyan is. :(

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 14. - 13:00 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Szép a hajód. A vitorla miatt ne bánkódj, lesz ez még jobb is. Jó szelet
a hajóhoz!

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 14. - 23:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
[quote="pollen"] Valamint normális vitorlát is kellene találnom,ami fent van,az ripstop-ból van. Nem térben szabott,olyan is. :(

Szia:-) ha elfogadod, írd meg a címedet, és küldök egyet. Igaz nem a legmenőbb, de azért nem rossz vitorlát tudok adni, és csak párszor használtam.
az email címem: riplak@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 15. - 5:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ez a szép és jó hajó tényleg megérdemel egy klassz vitorlát! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 15. - 8:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hali!

Köszönöm a felajánlást riplak! Írtam mailt. Többieknek is a dícséretet! :)
Ha valakit érdekel,akkor szívesen teszek fel képeket az építésről. Minden porcikája home made.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 15. - 9:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Persze, hogy érdekel! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 15. - 10:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Miért nem ezzel kezted? Rakd fel,hagy tanuljunk!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 15. - 21:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Rendben. Próbáltam képekkel dokumentálni az építést,kicsit rendezem őket és felteszem ide.

Elsőként annyit a hajóról,hogy az üvegszövet test két darabban érkezett hozzám,deck és a teknő. Profi kivitelben,festés nélkül. A test a kenéskor vákumozva lett.Kormány,keel és annak a háza volt meg. A bulbát én öntöttem,meg még sok darabot.CNC mart,alu kokillában.

Első lépésként a teknőn kellett a keel helyét feljelölni.Az ember azt gondolná,hogy ezek triviális dolgok,de bizony nem,főleg ha az elsőt készítjük.A test változó geometriája miatt ésszel kel mérni.

Folyt.köv.........


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 17. - 8:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Vízmérték és lézer segítségével felrajzoltam a teknő középvonalát. A lézervonalat végig pöttyöztem filccel. A teknő orrát nekitámasztottam egy irattartónak és onnét felmértem a méretet,ezt filccel megjelöltem az asztallapon. Ezt a pontot,oldalról megvilágítottam lézerrel,majd ebben a helyzetben odatettem a teknőt.Meglett a keel pontos helye a teknőn.

KépKépKép

Megkaptam a hajó hossztengelyét és a kell belépő pontját,ezután már csak a keel helyét kellett feljelölnöm. Fogtam és a ház alját bekentem fekete bázis festékkel(az volt) aztán rátettem a feljelölt vonalakra. Elvétel után ott maradt a kivágandó kell helye. Dremel és reszelő neki.

A keelház nyers méretben jött,így azt be kellett szabni a testbe. A decket maszkoló szalaggal rögzítettem a teknőn és tolómérővel lemértem a belső méreteket. A kivágott kell nyíláson keresztül. Ha valaki hasonlót készít,és picit rövidebbre szabja,nem kell megijedni.Ragasztáskor a töltőanyagos gyanta majd kitölti a helyet.Magát a kellház ragasztását erre a célra gyártott állványon végeztem. Így könnyű volt a kívánt méret szerint rögzíteni a testet.
Ezután áttértem a deck ragasztására. Az akasztókat ragasztottam be. Ezeket 1,1mm-es rozsdamentes AVI hegesztőpálcából hajtogattam. Olcsó,erős. Hegesztőboltban a tíz darab,méteres szálért,cirka 300-Ft-ot fizettem.

KépKépKépKépKépKép

A furatokba helyezett kampókat kézben,kalapáccsal ellapítottam,majd ragasztottam.

Folyt.köv......

ui: Ha esetleg valamit nem jól írok,vagy baromság,akkor nyugodtan szóljatok,pláne ha unalmas. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 18. - 13:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia!
Jössz Orfűre?
Lesz ott más kezdő is (pl. én)!
Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 19. - 8:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Heló!

Igen,megyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 19. - 8:30 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A deck fedelei cnc-vel lettek kivágva.Lehetőség volt rá,így kihasználtam. A két fél összeragasztása jött. A teknő szélhez,ahol találkozik a deckel,5x5 fenyőt ragasztottam gyantával,de előbb meghajlítottam a deck ívére,hogy ne feszítse nagyon szét azt.(Szerintem ide jó lehet a balza is.)Így könnyebb lesz az illesztés.
KépKépKépKép

A dobozolt mécses egység a fenyőhajlítás fontos eszköze. :) Az éjszakára beáztatott fenyőt ezen, szépen és finoman lehet hajlítani,kedved szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 19. - 9:48 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ez a hajlító nagyon elmés, kutyakajás dobozból is előállítható, ami nekem naponta a kukába megy. Valószínűleg beruházok egyre.
Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 19. - 9:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ha jól látom, a HS-785-ös csörlőt tetted bele. Az eredeti szervó tartó RMG-hez volt kivágva, hogy kellett a toldás, vagy te hagytad meg direkt a későbbi upgrade lehetőségét?
Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 20. - 12:34 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Igen, jól látod. Így gyakorlatilag bármit be lehet szerelni, ha később cserélni akarom.


Riplaktól megkaptam a térbeszabott vitorlát! Ezúton is szeretném meg köszönni! Bizony máshogy muzsikál. Kontrasztnak ott a másik hajó, ami az enyémmel szinkronba készült. Azon ugyanolyan ripstop vitorla van. A hajók és a vitorla is egyszerre készült, minden fizikai paraméterük megegyezik. Tengernyi információt kell még felszívnom, hogy jól be is tudjam állítani, de ami késik, az elmúlik egyszer. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség