SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 máj. 23. - 12:58

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Elf Daddy, avagy egy temzei bárka
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 06. - 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Z.F. barátunk lefordította Gőzgépész barátunk kedvéért, a temzei bárka leírását, amit lektorálásom után, tökéletesnek találtunk.
Jelenleg tárgyalások folynak a honlap tulajdonosával a közzétételéről, de ahogy ismerem, hozzá fog járulni, hogy Zsolt modellező CD könyvtárában közkincsé váljon.
Ami a plusz hozzájárulásunk, az a mértékegységek átváltása metrikussá a hüvelyk helyett, illetve ez a topik, ami esetleg segítséget nyújthat azoknak, akik a megépítése mellett döntenek.
Én, a mai nap elkezdtem megépíteni, mégpedig fából, ahogy Gödény II. is készült.
Megpróbálom a lehető legrészletesebben dokumentálni az építését, mert itt még a bordák is egyedi építésűek lesznek, ahogy azt a "Történelmi hajók modellezése" tárgyalja.
Nem kötelező ezt a megoldást követni, hiszen az eredeti modell is lemezből kivágott bordákkal készült, de Gőzgépész barátommal történt többszöri levélváltásból kiderült, hogy az ő felfogása nagy mértékben megegyezik az enyémmel, mégpedig, "Egy fa hajó, legyen Fa hajó!"
Ehhez szeretnék neki, illetve másoknak segítséget nyújtani.

A név választás nem a véletlen műve. :D
Elf Daddy = Manópapa :D

Üdv mindenkinek :D
Egy játékos Manópapa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 09. - 16:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hát jó, hogy Manópapa elkezdte ezt a témát és finoman figyelmeztetett arra az ígéretemre, hogy beszerzem a szerző hozzájárulását a szöveg magyar megjelentetéséhez... :D
Jelentem, 5 perce elküldtem a levelet - remélem hamar megjön a pozítív válasz! Addig is, ha valakit érdekel szívesen elküldöm a fordítást személyes felhasználásra. A hüvelykeket még nem számoltam át mm-re, de szerintem egy modellezőnek ez nem lehet akadály! Azért persze ezt is meglesz, most pár napos "nyaralás" közben remélem lesz erre is időm.

Sok sikert az Elf Daddyhez, repüljön majd úgy a vízen, mintha őshazájában, a Themzén hasítaná a hullámokat! :lol:

Üdv / Feri


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 10. - 15:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
...és ma már a válasz is megérkezett:

Hello,
My website is my way of returning something to modelling and to science after all the pleasure that both have given me. I knew when I went on the web that I gave up control of the text. My only interest now is to help it to reach a wider audience. You are doing that in a way that I cannot. So carry on.
I shall visit the sites you recommend.
I wish you and your modelling friends well,
Ivor Bittle

Magyarul:
Helló,
A honlapomat azért készítettem, hogy valamit visszaadjak abból a rengeteg örömből, amit a modellezés és a tudomány számomra adott. Tisztában voltam vele, hogy írásaimnak a világhálón történő megjelentetésével elvesztem a felügyeletet felettük. Azt szeretném, ha minél szélesebb kör elérhetné ezeket. Erre te olyan utat találtál, amit én nem tudnék megtenni. Szóval csak előre!
A javasolt oldalakat meg fogom látogatni.
Mind neked, mind modellező barátaidnak a legjobbakat kívánom.
Ivor Bittle

Két honlapot említtem neki: sry honlapját (ahol remélem meg fog jelenni a fordítás, ha Zsolt is belegyezik) és ternészetesen a fórumot. Mellesleg jól bemártottam Manópapát, mert elárultam, hogy indul az "Elf Daddy" építése - szóval már nincs visszaút!!! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 10. - 17:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Szervusz Feri :D

Az építését valóban elkezdtem, és rögtön találtam néhány apróságot, amit módosítanom kellett. :D
A rajzokat átnézve, rögtön szembe tűnt a fartükör felőli utolsó borda íve, mert szerintem nem jó. Megtöri a test íveltségét.
Jelenleg újra szerkesztem ezt a bordát, és azt illesztem be a vázba próbaképpen. Ha beválik, akkor javítom a rajzokat, és azt küldöm el a fordításhoz.
A másik gondom az, hogy én szeretnék hajócsavart is beépíteni, de ebbe a testbe, a fartükörhöz közvetlenül kapcsolódó kormánylapáttal, csak két csavart tudnék beépíteni,(kicsi az uszony rész) vagy a gerinc végétől még egy 5 centivel megnövelem a test hosszát, és ott zárom le fartükörrel. Akkor már elég helyem marad egy hajócsavarnak a gerinc vége és a kormánylapát között.
Ebben az esetben viszont mindenféleképpen meg kell változtatnom a már említett borda ívét.
A szerkesztést, így se, úgy se úszom meg. :D

Másik észrevétel.
Kézbe fogva a vázat, meglepően nagy.
Rengeteg dolog fér bele, így a vitorlák mozgatásához valószínűleg nem szervót fogok használni, hanem villanymotoros, csigás,. illetve menetes orsós mechanikát.
Így a menet közbeni vitorla felhúzás és leeresztés sem lehet gond. :D

Ezen még gondolkozom. :shock:

Üdv Manópapa :lol:

u.i: Lesznek képek is, de amíg nem dől el az ominózus borda ügye, nem akarok képekkel foglalkozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 10. - 18:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ez nagyon izgalmasan hangzik! Ha kell rajzolni, akkor szóljatok. Ha tudok, segítek. Mikorlesznekfényképek?!

Üdv!
g. - a türelmetlen


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 10. - 19:14 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Szervusz Gábor :D

Fényképeket vasárnapnál előbb ne várjatok, mert bár készíthetnék, de amíg a teljes váz nem áll össze, addig nem sok értelmét látom.
Az épített bordákról készítettem egy teljes sorozatot, illetve egyetlen borda megépítéséről, mert a bárka 16 bordájából csak kettő olyan, ami oktató jellegű.
A képek késlekedésének oka, roppant egyszerű. :D
Úgy döntöttem, hogy mindkét honlapomat kétnyelvűsítem.
A "Manómodell"-t és a "Tolóhajó Kedvelők Baráti Körét" is.
Ahhoz viszont sok idő kell, és sajnos még mindig hajnali háromkor kelek, és este tíz, tizenegy körül keveredek haza.
A képeket onnan tudom áttölteni ide, de amíg a szerkesztéssel nem végeztem, nem akarok új albumot nyitni a bárkának.
A Manómodellről egyébként is törölni szeretnék néhány oldalt, illetve nyitni újat, a másikat pedig újra szerkesztem, mert a Model Boat Mayhem-ről sokan látogatják a springerek miatt. :D
A kétnyelvűsítésének is ez az oka.

Üdv egy nagyon elfoglalt Manópapa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség