SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 máj. 18. - 10:53

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1500 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 100  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 03. - 13:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Elkészült az focknak súlya:
Kép

Tőlem szokatlan módon hússzúrótűből készült a tartója. Egy 8mm-es részt visszagörbítettem úgy, hogy szorosan betuszkolhassam a 6mm-es alumínium fockbaum-ba. Pillanat ragasztóval bekentem és a helyére illesztettem a tartó pálcát. A megragadás után egy 10gr-os súlyt tettem a pálcára és amikor egyensúlyban találtatott a fockbaum, akkor megjelöltem a helyzetet és LOCTITE pillanat ragasztóval rögzítettem az ólomsúlyt. Persze így nem állítható, viszont egyszerű ez a megoldás.


Kép
Természetesen a backlift-et is vékonyabb zsinórra cseréltem már. Mivel ez a fock kilépőélének közvetlen közelében van, ezért egy vastag zsinór amolyan ejtőernyőként zavarja a légáramlást.

Kép
Az akku fedél is -úgy-ahogy - kész van. Egyelőre nincs fedélzeti kapcsoló... még tökölök rajta :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 05. - 7:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
Az akku fedél is -úgy-ahogy - kész van. Egyelőre nincs fedélzeti kapcsoló... még tökölök rajta :)

Ha billenő kapcsoló megfelel, a LOMEX-nél van jó áron vízhatlan.
230 Ft + ÁFA
Kapcsoló: 45-07-17, gumikupak: 45-04-06
Nekem bevált.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 05. - 10:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi Tibu! Megrendeltem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 05. - 21:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Ma elkészült az 513 és a 13. vitorlaszámú hajó decorja.

513. vsz.
Kép

13. vsz.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 06. - 15:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
tibu írta:
batali írta:
Az akku fedél is -úgy-ahogy - kész van. Egyelőre nincs fedélzeti kapcsoló... még tökölök rajta :)

Ha billenő kapcsoló megfelel, a LOMEX-nél van jó áron vízhatlan.
230 Ft + ÁFA
Kapcsoló: 45-07-17, gumikupak: 45-04-06
Nekem bevált.


TIBU! Te egy kincs vagy!

Szenzációs ez a vízhatlan kapcsoló. Érdekességként: már egy távirányítóból kiszerelt 0,5A-es kapcsolót gondoltam beszerelni madzaggal való mozgatással. S, lám csak egy 6mm-es furat kell és kész. 125V 3A .... az pedig biztos elég lesz.

Kép

Esetleg nyílásfedésre alkalmas, vízálló fólia ügyben is tudnál segíteni?:oops:

Köszi! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 7:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ja, kincsem, kincsem.. volt egy ilyen ló is. :)
A kapcsolónak egy szépséghibája van, legalábbis ahova beépítetted: a fockschott szeret rátekeredni. Én egy védődrótot tettem fölé, most a védődrótra tekeredik a fockschott. :(
Deck luk fedőnek én kültéri reklám tapétát használok, kaptam egy csomót. Igaz, hogy kicsit színes, de jól tapad. Van baromi drágán vett öntapadós dacron anyagom is, de állítólag az kicsit átengedi a vizet.
Még a legjobb talán a textiles ragasztószalag, a fekete vízhatlan és UV álló. Igaz, hogy ez meg úgy ragad, hogy a festéket is leszedi. Az akku nyílásra, amit naponta le kell szedni, végül a sima szürke textiles ragasztót használom, egy napot kibír, utána eldobom. Nem szép, de praktikus.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 12:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Amit nem kell naponta leszedni azt oracle foliából vágtam ki szinbe paszolót.
Amit meg sürün kell leszedni,ápiszban kapható boritó lap viztiszta celluxxal körbe ragasztva,nem túlszép de cserébe a viz sem jőn be. Ezt a megoldást már láttad.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 15:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
skeleton írta:
Üdv.

Amit nem kell naponta leszedni azt oracle foliából vágtam ki szinbe paszolót.
Amit meg sürün kell leszedni,ápiszban kapható boritó lap viztiszta celluxxal körbe ragasztva,nem túlszép de cserébe a viz sem jőn be. Ezt a megoldást már láttad.



Szintén hasonló technikát használok, teljesen bevállt. Jó még a cellux helyett a villanyszerelő szig szalag is (ezek színesek), és ha valaki nagyon profi, akkor a borító lap helyett fénymásolható fóliát vesz, az sokkal drágább, könnyebb, erősebb, mint a borító lap.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 17:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Saját tapasztalat. CD tokból egy fedelet készítve és celluxszal rögzítve....na ez az ami nem vált be. Ugyanis a cellux egyszerűen bereped és már szakad is. A felületből kiemelkedő fedélnél egy éles törés képződik és az elszakítja. Nem jó!

A versenyeken kapott öntapadós matrica szuper lenne, viszont ebből csak kis felületűek vannak nekem. Ezt simán le- és fel lehet tenni. Sajna ami kicsi az pici is.

Talán még annyit: a ragasztós fedélnél én a csörlő dobja fölé egy kis papírlapot tettem, nehogy a ragasztós rész a dobot fixálja.

A kapcsoló bekapcsolt állapotban előre van billentve és így - elvileg - nem tudja a fock-shootot fixálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 08. - 7:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
1:1 versenyről visszamaradt reklámfóliákat ha tudnánk szerezni (pl. Kék Szalag fel nem használt rajtszámok), abból lehetne kivágni jó fedőket. Elég erős, kültéri tehát jól ragad, és van egyszínű (fekete) felület elég. Jövőre rá kell menni kicsit az anyagbeszerzésre.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 08. - 9:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ez volt itthon. A Homashita autós áruházban kapható kültéri matrica. Elvileg nem lehet gond vele... majd kitapasztalom.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 08. - 9:20 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
Ez volt itthon. A Homashita autós áruházban kapható kültéri matrica. Elvileg nem lehet gond vele... majd kitapasztalom.
Kép


Szia!
Én itt http://panton.hu/index.php?page=termek&menu=38&menu1=74&menu2=100 vettem Oracal öntapadós fóliát. 50cm-s tekercsben van, 10cm-ként vágják. A méteres darab 350-450ft. Én is vettem mindenféle szóba jöhető színt. Jól tapad, vízzáró.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 08. - 9:31 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Az ORACAL 641 típusú öntapadó, színes fóliákat én is ajánlom mindenkinek. Tényleg erős, vízálló, és hőlégfúvóval még ki is feszíthető olyanra mint a dob. Meg amgy is jó még egy csomó mindenre! Pl. habanyagú repülőgépmodellek burkolására, dekorálásra stb... stb...

üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 08. - 10:35 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi!

Megrendeltem az Oracal fóliát .

..... Nem kísérletezem matricával. Félő, hogy ráég a hajóra és nem lehet majd leszedni rendesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 08. - 11:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nincsen ám százféle szín, csak 99 féle. Akkor milyet rendeljek? Szín ügyben nem vagyok jó. Fehér, kék, piros? Mondjuk a hajóim élénk pirosak.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1500 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség