SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 máj. 23. - 20:47

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Nekem bevált!
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 10. - 10:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Van egy ilyen hirdetés a TV-ben " nekem bevált " mondja az idősbödő közremüködő.
Na már most.
Ugye vagy 30 évig volt egy db. vitorlásom, mig kölcsönadva a család egy másik kapítányának, szellőztetés nélkül tönkrement.

Nem is ez a lényeg, HANEM AZ OVÁLIS-ELIPTIKUS FEDÉLZETI - KÉNYELMESEN NAGY - NYÍLÁST, FA SZINŰ ÖNTAPADÓS TAPÉTÁVAL ZÁRTAM LE.
Még a kapcsoló is bent volt a hajótestben.
Persze minden új startnál-vizrebocsájtásnál új - előre több példányban elkészített - záró forma- tapétával le kellett zárni a nyílást. Az eliptikus-ovális forma ennél a megoldásnál lényeges, a feszűltség igy eloszlik.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 10. - 14:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A tapasztalatom szerint ennek a megoldásnak egy baja van. Ha valamilyen okból felnyítod akkor csak a porszáraz felületre lehet újjat ragasztani. Versenyen például gyakran kell a hajót kikapcsolni. Nekem régen volt olyan megoldásom, hogy vékony plexi lapot használtam, és azt körbe ragasztottam ragasztó szallaggal. A lapra furtam egy 5 mm-is lyukat. A plexin jól láttam mi van a hajón belül, és a kapcsolót pedig egy csavarhuzóval elértem. A lukat pedig egy kis ragasztó szallaggal leragasztottam. Azt egyszerübb volt szárítani illetve újjra ragaszatni.

Az is jó megoldás, ha egy orvoságos műanyag üveg felső részét levágjuk és azt építjük valahová a fedélzetbe és ez alá tesszük a kapcsolót. Ez lehet csavaros vagy dugos. De láttam olyan megoldást is, hogy egy nagyobb teljes üveget beépítettek a hajóba, ebbe tették az akumlátort, és nsm használtak kapcsolot. Egyszerüen összedugták a csatlakózot. Teljesen vizmentes volt.

A legjobb megoldás a különböző puha müanyag doboz fedők. Ha legvágjátok a doboz felső szélét a mire a dobozt rá lehet patintani (kávés, kakós, vagy egyszerű élelmiszer tároló doboz) és azt rögzítitek a fedélzetbe, tökételes víz záró fedélnyillást kaptok. Melesleg a Waliczki a mai napig ezt a megoldást alkalmazza, igaz ott már a műanyagból készül a karima. A dobozfedél kávés dobozból származik.

Üdv M10


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség